PEEDI LATTE

Kogus: 2‑le

 1 spl peedipulbrit 
 1/3 tl ingveripulbrit 
 0,5 tl jah­va­ta­tud kardemoni 
 1 tl kaneeli 
  ¼ tl jah­va­ta­tud nelki 
 600 ml taim­set pii­ma (minu­le meel­dib kasu­ta­da mand­li- või kaerapiima)

Kas tead­sid, et peet sisal­dab roh­kelt bee­ta­ka­ro­tee­ni, C‑vitamiini, B6-vita­mii­ni, fool­ha­pet, kalt­siu­mi, rauda, man­gaa­ni, mag­nee­siu­mi, fos­fo­rit ja kaa­liu­mi. Ehk tei­si­sõ­nu on tege­mist tõe­li­se SUPERTOIDUGA!

Soo­vi­tus:
Kui kasu­tad taim­set pii­ma ja soo­vid seda vahus­ta­da, siis arves­ta, et kõik taim­sed joo­gid ei vahus­tu häs­ti ja tuleks vali­da ram­mu­sam või baris­ta­de­le mõel­dud jook.  
Kui sa oled nagu mina ja sul ei ole ole­mas eral­di koh­vi­ma­si­nat ega pii­ma­va­hus­ta­jat, siis on vahus­ta­miseks ikka­gi mit­meid varian­te. Näi­teks ma ise kasu­tan koh­vi press­kan­nu. Liht­salt valan soo­jen­da­tud pii­ma press­kan­nu ja ’’pum­pan’’ mõned kor­rad kuni piim on mõnu­salt sii­di­ne. Saab ka kasu­ta­da matc­ha väi­ke­st bam­bus­vis­p­lit ja vahus­ta­da sel­le­ga piim juba potis.
Ning veel on variant kasu­ta­da ka väi­ke­st elekt­ri­list vispel-vahustajat.

Val­mis­ta­mi­ne:

Pane kõik pulb­rid pot­ti ja kuu­mu­ta segu kui­vas potis pide­valt sega­des paar minu­tit kuni vürt­si­dest eral­dub mõnus aroom. Lisa taim­ne piim ja kuu­mu­ta veel paar minu­tit kuni kõik on üht­la­selt segu­ne­nud ja jook mõnu­salt kuum. Soo­vi kor­ral lisa vanil­je­ekst­rak­ti või magus­ta­jat vas­ta­valt oma mait­se­le. Edasi on sinu loo­ming. Joo jooki sel­li­se­na nagu ta on, vahus­ta kogu segu vis­p­li või misiga­nes muu sea­de­ga või vahus­ta osa pii­mast liht­salt eral­di ning vala ’’müt­si­ke­seks’’ pee­di joo­gi­le peale.

Tun­ne­ta iga lonk­su­ga kui­das see armas jook soo­jendab ja teeb pai nii sinu mait­se­meel­te­le, kõhu­le kui ka hingele.

 

Kui sa kat­se­tad mõn­da minu ret­sep­ti­dest, siis mind teeks väga rõõm­saks kui tagik­sid #mias­pi­ra­tion või lisak­sid oma pos­ti­tu­se­le @miaspiration 

Ing­re­dients

 1 spl peedipulbrit 
 1/3 tl ingveripulbrit 
 0,5 tl jah­va­ta­tud kardemoni 
 1 tl kaneeli 
  ¼ tl jah­va­ta­tud nelki 
 600 ml taim­set pii­ma (minu­le meel­dib kasu­ta­da mand­li- või kaerapiima)

Direc­tions

PEEDI LATTE

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga