Mia

Hei, tere tulemast inspiratsiooni-džunglisse!

Mina olen Mia, Maria või vahel ka Mia Maria. Ruhnus üles kasvanud boheemlaslik hing, kes armastab kõike toiduga seonduvat, rahvuskööke, eri kultuure, loomi, spontaansust, psühholoogiat, tantsu, värve, troopikat, soojust, emotsioone ja nende jäädvustusi, ausust ja ehedust.

Usun sellesse, et täisväärtuslik toit, kvaliteetne uni ning mõtted on meie vundament ja tervise alus. Meie toitumisel on jõud, võime ja vägi.

Usun ka tugevalt intuitiivsesse toitumisse ning tähtsustan oskust kuulata oma keha ja mõista, millised on ennast toetavad ja hoidvad valikud. Sest mida rohkem me oma keha ignoreerime, seda kõvemini hakkab ta häält tegema.  Olles ise läbi teinud emotsionaalse ning sugugi mitte kerge teekonna häirunud söömise maailmas, saan ma öelda, et kõige võimsam teejuht ja looja oled just sina ise! Kas pole mitte vägev?!

Miaspiration tuleneb soovist ja püüdlusest inspireerida (aspire to inspire). Tahan sind innustada kokkama, olema loominguline ja piirideta, kuulama oma keha ja usaldama iseennast.

Kuna olen ise köögis suur eksperimenteerija, siis olen retseptides välja toonud alternatiive, et sa ei peaks mingi komponendi puudumisel kurvastama ja oleksid julge katsetama. Ütlen ausalt, et ükskõik kui palju kordi ma banaanileiba ka ei teeks, ei tule see kunagi ühesugune välja, sest kord tahan proovida nii ja kord naa. Lisaks kujundab lõpptulemuse alati parasjagu külmkapis ära kasutamist ootav tooraine. Ja just nii ongi vahva!

Toimetan suure kirega oma väikeses köögis käepäraste vahenditega. Suurimateks sõpradeks küljeluu-assistent Matcha, vana hea uhmer, minikombain, saumikser ning klõpsu tegemiseks telefon või kaamera.

Ma ei ole kunagi pidanud ennast heaks sõnaseadjaks, kirjutajaks, kokkajaks ega pildistajaks, kuid sellest hoolimata armastan ma seda kõike väga teha ning innustamise ja väärtuste jagamissoov on toonud mind omadega siia. Muidugi kuulub siia ka ääretult suur tänu toetavatele sõpradele ja tagant utsitavale elukaaslasele, kes on ühtlasi ka blogi kaunite disainide autor ning iga valmiva toidu degustaator ja ausaim kriitik.

Armas lugeja,
ilusat kohalolu ja aitäh, et oled siin.

Mia