LÄÄTSE BOLOGNESE

Kogus: ca 4–5le 

 200 g rohe­li­si läätsesid 
 100 g porgandit 
 60 g varssellerit 
 80 g sibulat 
 3 küüs­lau­gu­küünt
 600 g purus­ta­tud tomateid 
 2 spl kont­sent­ree­ri­tud tomatipastat 
 2 loor­be­ri­leh­te
 1 tl kui­va­ta­tud punet 
 pool peo­täit värs­ket basiilikut 
 mait­se jär­gi soo­la ja pipart 
 1 spl õli 

See täis­taim­ne bolog­nese on mõnu­salt toi­tev eine, sest mine­raal­ai­ne­test ja vita­mii­ni­dest paka­ta­vad läät­sed on suu­re­pä­ra­ne val­gu­al­li­kas ning tänu rik­ka­li­ku­le kiud­ai­ne­si­sal­duse­le teki­ta­vad kaun­vil­jad ka kaua­kest­va täis­kõ­hu­tun­de. Läät­sed anna­vad keha­le aeg­la­selt vaba­ne­vat ener­giat, mis on hea valik ka sta­biil­se­ma vere­suhk­ru heaks.

Läät­se bolog­nese sobib ime­li­selt kok­ku mis­ta­hes mee­le­pä­ra­se pas­ta­ga, suvi­kõr­vit­sa­nuud­li­te­ga, tat­ra, kinoa, kar­tu­li või mis­ta­hes muu lem­mi­k­ui­ma lisandiga.

Bolog­ne­se­le võid veel­gi karak­te­rit anda ka näi­teks seen­te või olii­vi­de­ga, ser­vee­ri­misel lisa­da par­me­s­a­ni või maitsepärmi.

Ps: mina olen ret­sep­tis kasu­ta­nud rohe­li­si läät­se­sid, sest armas­tan nen­de pähk­list mek­ki ning mul­le meel­dib, kui roas on mõnu­salt teks­tuu­ri. Kui sul­le aga meel­dib pigem peh­mem ja pud­ru­sem bolog­nese, siis soo­vi­tan kat­se­ta­da hoo­pis punas­te läätsedega.

Mõle­mat­pi­di on tegu ühe ütle­ma­ta koduse, maits­va ja toe­ka roaga, mis vää­rib iga­ti proovimist.


Val­mis­ta­mi­ne:

Kuu­mu­ta poti (või kõr­ge­te ser­va­de­ga pan­ni) põh­jas õli. Lisa pee­neks tükel­da­tud sibul ja sel­ler, rii­vi­tud por­gand ning pee­neks haki­tud küüs­lauk. Kuu­mu­ta segu ca 3 minu­tit kuni sibul muu­tub klaas­jaks. Lisa eel­ne­valt lopu­ta­tud läät­sed, purus­ta­tud toma­tid, toma­ti­pas­ta, pul­jong, loor­ber, pune, sool ja pipar. Aja kõik hetkeks kee­ma, see­jä­rel alan­da kuu­must ja lase kaa­ne all podi­se­da ca 30 minu­tit kuni läät­sed on peh­med. Lisa haki­tud värs­ke basii­lik ning ser­vee­ri mee­le­pä­ra­se pas­ta või muu lisan­di­ga. Mõnus! 


Kui sa kat­se­tad mõn­da minu ret­sep­ti­dest, siis mind teeks väga rõõm­saks kui mär­gik­sid #mias­pi­ra­tion või lisak­sid oma pos­ti­tu­se­le @miaspiration 

1

Ing­re­dients

 200 g rohe­li­si läätsesid 
 100 g porgandit 
 60 g varssellerit 
 80 g sibulat 
 3 küüs­lau­gu­küünt
 600 g purus­ta­tud tomateid 
 2 spl kont­sent­ree­ri­tud tomatipastat 
 2 loor­be­ri­leh­te
 1 tl kui­va­ta­tud punet 
 pool peo­täit värs­ket basiilikut 
 mait­se jär­gi soo­la ja pipart 
 1 spl õli 

Direc­tions

1

LÄÄTSE BOLOGNESE

2 Kommentaari

 1. Helena 7. apr. 2023 at 19:59

  Mil­le­ga suvi­kõr­vit­sast sel­li­seid spa­g­et­te saab? Mul on min­gi pliiat­si­te­ri­ta­ja pôhi­môt­tel töö­tav, aga see ei mahu­ta ter­vet suvi­kôr­vit­sat sis­se, et saaks “teri­ta­da”.

  Vasta
  1. Mia 10. apr. 2023 at 10:07

   Hei, Hele­na

   Minul on täies­ti tava­li­ne julien­ne köö­gi­vil­ja ribas­ta­ja, mida saab osta näi­teks kodu­ekst­rast või eri­ne­va­test e‑poodidest. Enda oma soe­ta­sin juba pal­ju aas­ta­id tagasi liht­salt ühelt laadalt. 🙂

   Vasta

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga