REVO LUGU: Leidkem endale aega

Kui ma blogiga alustasin, siis tegin seda soovist jagada inspiratsiooni, nõuandeid, mõtteid ja sõnumeid, tuua inimesi kokku läbi toidu, kogemuste, tunnete, väärtuste, õppimiste. Et kasvaks empaatia, hoidmine ning mõistmine, et misiganes suhtes sa toiduga ka pole, või misiganes teekonnal sa täna ka poleks, see kõik on okei. Ja sellest rääkimine on vabastav, inspireeriv, vajalik.

Tea, et sa pole kunagi, mitte kunagi üksi.

Ma usun, et iga lugu õpetab meile midagi. Iga lugu kasvatab meid. Iga lugu on tähtis. Iga lugu on eriline ja iga lugu on ilus.

See siin on Revo lugu. Revo on väga väekas mees, kellest kiirgab empaatiat ja siirast tahet inimesi aidata. Tema lugu ja kogemus on ääretult inspireeriv ja liigutav, sest ta on otsustanud olla elule tänulik ning kohelda kõiki tema teele toodud raskusi kui kingitusena. See on midagi, millele me kõik võiksime korra mõelda – millise suhtumise me valime ja millise elu me loome?

Revo, ma tänan sind südamest!  

Kõikide inimeste lood on avaldatud muutmata kujul.

REVO LUGU: Leidkem endale aega

Tere, mina olen Revo, 37 aastane, abielus ja kahe armsa lapse isa. Minu südames on soov jagada Teiega oma lugu ja mõtteid.

2 aastat tagasi avastasid arstid minu kehas madala raua taseme näitaja. Tavapärane juhtum, eriti kui arvestada tänapäeva toitu ja selle toiteväärtust. Soov teada, miks minu kehas on madal rauatase, viis mind edasistele uuringutele. Nende käigus avastati minu maost pahaloomuline kasvaja. Vähk staadiumis II b viis pehmelt öeldes jalad alt. 35 aastaselt selline pauk ja teadmatus, mis minust edasi saab, oli tol hetkel reaalsus. Mõistsin kiirelt, et nüüd peab tegutsema ja on aeg tegeleda tagajärgedega.

Midagi oli ju valesti minu kehas, see midagi, millest ma sel hetkel vähe teadsin. Usaldasin oma raviarsti 100%, kuid teadsin kohe alguses, et pean ka ise midagi muutma või tegema, et sellest täielikult terveneda. Kogu mu elu oli korraga pahupidi, kuid kindel motivatsioon ja tahtejõud saada terveks, tulla sellest välja ja terveneda, oli mul olemas. Muutsin oma toitumist, lükkasin keemiaravi ajal välja oma menüüst liha-piima-nisu-ja suhkrutooted. Kõike seda sellepärast, et mu kehal oleks kergem ja minu maksal oleks kergem, sest pidi just maks sel ajal töötama kehast välja mürgid, mis keemiaraviga kaasnevad. Hakkasin jälgima Hiina meditsiini mõttemaailma ja tegin igapäevaselt spetsiaalseid harjutusi koos hingamisega. Pidasin blogi, mis oli ennekõike mõeldud minu sõpradele ja mis oli minule endale meditatsiooniks, vabastamaks oma mõtted ausalt ja siiralt. Jalutasin metsas pikkasid jalutuskäike, andmaks endale aru, et see ei ole millegi lõpp vaid uue algus. Peale rasket operatsiooni, kus minu magu eemaldati ja see asendati uue maoga, oli mul elu raskeim hetk. Taastumine oli keeruline, kuid uskusin oma tegevustesse, mida olin teinud juba mõnda aega. See kõik ühel hetkel tasus ennast ära, ma sain tasapisi tugevamaks, eluvaim minus taastus ja kõik hakkas korraga liikuma ülesmäge. Tänaseks hetkeks olen taastuv patsient paberil, kuid tegelikkus on märksa rõõmsam. Vaatan elu uue pilguga ja tunnen rõõmu just nendest asjadest mis mulle tegelikult meeldivad.

Kuid miks ma seda lugu Teile räägin?

Pärast oma haigust olen ennast palju täiendanud ja saanud toitumis-ja kogemusnõustajaks. Meie elutempo on kiire, aega iseenda jaoks jääb järjest vähemaks. See omakorda tekitab lumepalli efekti, me oleme rohkem stressis ja meie unekvaliteet langeb. Meie toitumine kannatab ja me pole kohal isegi siis, kui me oma järgnevat einet sööme. Toitumise ja haiguste vahel on suur seos. Paljud haigused on just elustiili haigused. Me saame toiduga ennast tervendada või vastupidi, jääda haigemaks. Minu mõte ei ole pidada kellegile loengut, et mis on õige või mis on vale. Minu sõnum on lihtsam, leidke endale aega kui valite või valmistate omale järgnevat söögikorda. Proovige märgata, mida Teie keha peale toidukorda ütleb, kas on kerge ja hea, või vastupidi. Leidke aeg iseendale, kui tunnete puhkamiseks vajadust, siis proovige see enda jaoks leida, olgu see kasvõi 15 minutit päevas. Me kõik saame ennast väärtustada rohkem, teha arukamad valikud iseenda jaoks ja seeläbi me juba tegeleme haiguste ennetamisega. Lause, kui tervist on, siis kõik muu ostame, peab vägagi paika.

Soovin Teile ilusat jõuluaega ja loodan siiralt, et inimeste omavaheline mõistmine saab rohkem päevakorda tulevikus. Kuulame inimesi, mis neil öelda on, väärtustame nende mõtteid ja seda ilma liigsete kommentaarideta.

Tänud!

Revo Türk
Toitumis-ja kogemusnõustaja