PEEDI LATTE

Kogus: 2-le

 1 spl peedipulbrit
 1/3 tl ingveripulbrit
 0,5 tl jahvatatud kardemoni
 1 tl kaneeli
  ¼ tl jahvatatud nelki
 600 ml taimset piima (minule meeldib kasutada mandli- või kaerapiima)

Kas teadsid, et peet sisaldab rohkelt beetakaroteeni, C-vitamiini, B6-vitamiini, foolhapet, kaltsiumi, rauda, mangaani, magneesiumi, fosforit ja kaaliumi. Ehk teisisõnu on tegemist tõelise SUPERTOIDUGA!

Soovitus:
Kui kasutad taimset piima ja soovid seda vahustada, siis arvesta, et kõik taimsed joogid ei vahustu hästi ja tuleks valida rammusam või baristadele mõeldud jook.  
Kui sa oled nagu mina ja sul ei ole olemas eraldi kohvimasinat ega piimavahustajat, siis on vahustamiseks ikkagi mitmeid variante. Näiteks ma ise kasutan kohvi presskannu. Lihtsalt valan soojendatud piima presskannu ja ’’pumpan’’ mõned korrad kuni piim on mõnusalt siidine. Saab ka kasutada matcha väikest bambusvisplit ja vahustada sellega piim juba potis.
Ning veel on variant kasutada ka väikest elektrilist vispel-vahustajat.

Valmistamine:

Pane kõik pulbrid potti ja kuumuta segu kuivas potis pidevalt segades paar minutit kuni vürtsidest eraldub mõnus aroom. Lisa taimne piim ja kuumuta veel paar minutit kuni kõik on ühtlaselt segunenud ja jook mõnusalt kuum. Soovi korral lisa vaniljeekstrakti või magustajat vastavalt oma maitsele. Edasi on sinu looming. Joo jooki sellisena nagu ta on, vahusta kogu segu vispli või misiganes muu seadega või vahusta osa piimast lihtsalt eraldi ning vala ’’mütsikeseks’’ peedi joogile peale.

Tunneta iga lonksuga kuidas see armas jook soojendab ja teeb pai nii sinu maitsemeeltele, kõhule kui ka hingele.

 

Kui sa katsetad mõnda minu retseptidest, siis mind teeks väga rõõmsaks kui tagiksid #miaspiration või lisaksid oma postitusele @miaspiration 

Ingredients

 1 spl peedipulbrit
 1/3 tl ingveripulbrit
 0,5 tl jahvatatud kardemoni
 1 tl kaneeli
  ¼ tl jahvatatud nelki
 600 ml taimset piima (minule meeldib kasutada mandli- või kaerapiima)

Directions

PEEDI LATTE