BUTTERFLY PEA JÄÄ-LATTE

Kogus: 1-le

 1 tl Butterfly Pea ehk Sinise Häbeoa pulbrit
 150 ml vett
 100 ml (taimset) piima
 peotäis jääd
Valikuline:
 1 tl magusat kookose kondenspiima

Butterfly Pea Flower ehk eestikeelselt Sinine Häbeuba pärineb Kagu-Aasiast ning on ääretult hinnatud oma tervendavate omaduste poolest üle kogu maailma, eriti just Hiina ja Ayurveda meditsiinis. Tegin ka ise temaga tutvust just Tais, kus müüdi teda paljudes apteekides.

Butterfly Pea on kofeiinivaba ning ülimalt antioksüdantide rikas. See maagiline taim soodustab ajutegevust ja keskendumisvõimet ning võib aidata maandada stressi, ärevust ja tekitada heaolutunnet. Tema häid omadusi võiks loetlema jäädagi ning suurema huvi korral leiab selle kohta ka palju kirjandust.   

Kuna tal on väga tagasihoidlik ja pehme maitse, kuid imeilus intensiivne värv, siis kasutatakse teda sageli ka toiduvärvina erinevates roogades, küpsetistes ja jookides. Värvi puhul on huvitav teada, et Butterfly Pea reageerib happele värvi muutvalt. Kui lisada talle näiteks veidike sidrunimahla, siis muutub toon sinisest imekauniks lillaks. Lastel on väga põnev, kui valmistada neile esmalt sinine limonaad näiteks Butterly Pea pulbrist, mündist, jääst ning gaseeritud veest ja seejärel tilgutada juurde sidrunit või laimi nii, et värv hakkab järkjärgult lillaks muutuma. Lisades näiteks hibiskust, saab tulemuseks hoopis roosakama tooni.

Lisaks külmadele jookidele toimib ta väga mõnusasti ka soojas lattes, kuhu võib samuti lisada erinevaid vürtse vms. Minu isiklik lemmik ongi seesama jää-latte ning kodune fuksia tooni limonaad gaseeritud veest, Butterfly Pea pulbrist ning hibiskusest. Tais sain ma mitmes kohas proovida ka kuuma sinist teed hibiskuse, igveri ja meega, mis oli samuti äärmiselt maitsev ja väärt kodus järgi tegemist.


Valmistamine:

Lahusta omavahel sinine pulber ja soe vesi. Lisa kookose kondenspiim, sega korralikult ja jahuta jook. Pane klaasi jääd, lisa sinine jook ja vala peale taimne piim. Imetle värvide mängu ja naudi koheselt.Kui sa katsetad mõnda minu retseptidest, siis mind teeks väga rõõmsaks kui tagiksid #miaspiration või lisaksid oma postitusele @miaspiration 

Ingredients

 1 tl Butterfly Pea ehk Sinise Häbeoa pulbrit
 150 ml vett
 100 ml (taimset) piima
 peotäis jääd
Valikuline:
 1 tl magusat kookose kondenspiima

Directions

BUTTERFLY PEA JÄÄ-LATTE